عید غدیر

ساخت وبلاگ
چکیده : بسم الله الرحمن الرحیم *******  عید غدیر بر همه ی شما محبان اهل بیت مبارک. ******* عید... با عنوان : عید غدیر بخوانید :

بسم الله الرحمن الرحیم 

*******  عید غدیر بر همه ی شما محبان اهل بیت مبارک. ******* 

عید غدیر از بزرگترین اعیاد مسلمین است وانکار آن همانند انکار خورشید در آسمان است.پس بنده تصمیم گرفتم جای اثبات وصی و جانشین بودن امیرالمومنین علی علیه السلام و دلیل آوردن از فلان کتاب و فلان کتاب از کتب اهل سنت و شیعه به بیان فضیلتی ازفضایل این  بحر بی انتها و این والشمس و الضحی بپردازم تا شیعیان راستین خاندان عصمت با سیره آن حضرت آشنا و ان شاءالله از رفتار آن حضرت درس بگیرند و آن را در زندگی خود پیاده و روز به روز به اخلاق کریمانه و رحمانی این خورشیدهای آسمان آراسته شوند به امید روزی که همه ی دنیا با علی علیه السلام آشنا شوند و این همدم پیغمبر و امین اسرار پیغمبر و نفس پیغمبر صلی الله را دوست بدارند و دست از کینه های بی دلیل بر دارند که علی علیه السلام دوست داشتنی تر و والاتر  از آن است که هدف کینه ها و بغض های فروخورده ی بعضی ازافراد بشر باشد و معمولا کسی با ایشان مشکل دارد که با انسانیت مشکل دارد.والسلام علیکم و رحمه الله. 

  

علی علیه السلام از عدالت می گوید 

یکی از خصوصیات حضرت علی علیه السلام این بود که بیت المال را به طور مساوي میان مردم تقسیم می کرد و بین مسلمانان تبعیض قایل نمی شد؛ این امر باعث شده بود، برخی از طرفداران تبعیض و انحصار طلب ها به معاویه بپیوندند. عده اي از دوستان علی علیه السلام به حضور حضرت رسیدند و گفتند: - چنانچه افراد سیّاس و انحصار طلبها را با پول راضی کنی، براي پیشرفت امورشایسته تر است. امام علی علیه السلام از این پیشنهاد خشمگین شد و فرمود:  آیا نظرتان این است به کسانی که تحت حکومت من هستند ظلم کنم و حق آنان را به دیگران بدهم و با تضییع حقوق آنان یارانی دور خود جمع نمایم؟ به خدا سوگند! تا دنیا وجود دارد و تا آفتاب می تابد و ستارگان در آسمان می درخشند، این کار را نخواهم کرد. اگر مال، از آن خودم بود آن را به طور مساوي تقسیم می کردم، چه رسد به اینکه مال، مال خداست. سپس فرمود: - اي مردم! کسی که کار نیک را در جاي نادرست انجام داد، چند روزي نزد افراد نااهل و تاریک دل مورد ستایش قرار می گیرد و در دل ایشان محبت و دوستی می آفریند؛ ولی اگر روزي حادثه بدي براي وي پیش بیاید و به یاریشان نیازمند شود، آنان بدترین و سرزنش کننده ترین دوستان خواهند شد   

علی ای همای رحمت      تو چه آیتی خدا را


برچسب‌ها: علی علیه اسلام, عید غدیر
...
نویسنده : بازدید : 9 تاريخ : دوشنبه 22 آبان 1396 ساعت: 14:36